Historia sukcesu działań marketingowych prowadzonych dla sklepu z odzieżą motocyklową

Twórcy sklepu internetowego wykreowali doskonałą przestrzeń dla wszystkich pasjonatów motocykli i skuterów. Firma posiada bardzo bogaty asortyment, w którym znajdują się m.in.: wysokiej jakości akcesoria motocyklowe od najlepszych producentów, profesjonalne części i podzespoły, a także odzież i kaski. Wszystko, co potrzebne do jazdy na dwóch kółkach, znajdziemy w tym jednym miejscu.

CEL: Napływ nowych klientów przez zwiększenie ruchu na stronie.

Co wykazała wnikliwa analiza witryny internetowej klienta?

Witryna wymagała przede wszystkim usunięcia wielu błędów, które mogły mieć wpływ na późniejsze działania optymalizacyjne i utrudniały swobodne poruszanie się po stronie. Duży problem stanowiły tzw. wildcardy, czyli indeksowanie kopii serwisów pod tworzonymi nazwami subdomen. Wystarczyło zaledwie kilka niewłaściwie dodanych odnośników, aby strona zaindeksowała się w lustrzanych kopiach. Inną problemową kwestią było tworzenie duplikatów stron wewnętrznych: opisy produktów powielały się, a parametry sortowań nie były w ogóle blokowane przed indeksowaniem.

Podczas optymalizacji należało również poprawić użycie znaczników hx, ponieważ nagłówki 1-3 poziomu były zastosowane w nieodpowiedni sposób, np. do oznaczenia nazw produktów. Wybrane typy stron nie miały też znacznika pierwszego poziomu. Po wszystkich dokonanych poprawkach można było dopiero przejść do właściwego procesu pozycjonowania.

Dobór słów kluczowych do potrzeb klienta

Mimo że sklep posiada bardzo szeroki asortyment, w pierwszej kolejności należało skupić się na ogólnych zapytaniach, które są najczęściej wyszukiwane przez osoby korzystające z Internetu, czyli np.: „sklep motocyklowy online”, „sakwy na motocykl”, „kaski motocyklowe”. Następnie można było przejść do pozycjonowania konkretnych kategorii, aby oferta klienta docierała do jeszcze większej grupy odbiorców – tych, którzy mają precyzyjnie określone oczekiwania. Na tym specjaliści z Grupy TENSE skupiają się również obecnie.

Optymalizacja strony pod kątem wyrażeń

W szczególności nie można było pominąć usunięcia duplikatów, które podlegały indeksowaniu. Aby tego dokonać:

  • należało przekierować wildcardy;
  • dodać znaczniki canonical i robots;
  • zoptymalizować plik robots.txt.

To jednak jeszcze nie wszystko. Następnie pod lupę wzięto wszystkie opisy kategorii i podkategorii, których poprawność oraz jakość ma ogromne znaczenie w pozycjonowaniu. Zdublowane treści zostały poprawione, a jakość contentu znacząco wzrosła. Nie zapomniano też o ujednoliceniu tytułów stron i optymalizacji nagłówków hx.

Pozyskanie linków zewnętrznych

Zanim zespół przeszedł do procesu pozycjonowania, klient zgodnie z sugestią zdecydował się na zmianę nazwy domeny, ponieważ historia poprzedniej mogła zaburzyć skuteczność planowanych prac.

Działania w budowie struktury linków zewnętrznych dla nowej domeny polegały na:

  • pozyskiwaniu odnośników do wybranych adresów tylko z zaufanych wizytówek firmowych, profesjonalnych katalogów branżowych oraz tematycznie powiązanych wątków na forach;
  • publikowaniu treści także poza witryną sklepu klienta – były to głównie artykuły poradnikowe, budujące pozycję eksperta, które polecały ofertę firmy.

Powyższe działania znacząco wpłynęły na osiąganie coraz lepszych wyników przez serwis, czyli realizację zamierzonego celu.

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

Grupa TENSE to osoby będące specjalistami w swojej dziedzinie. Obserwując sukcesy klientów po wykonanym zleceniu, ekipa zyskuje pewność, że optymalizacja witryny jest kluczowa w promowaniu firmy w sieci, zwiększeniu rozpoznawalności czy zdobyciu nowych klientów. Obojętnie jaki jest Twój cel związany z optymalizacją strony – eksperci z Grupy TENSE pomogą Ci go osiągnąć, ponieważ Twoje zadowolenie jest dla nich najważniejsze. Doświadczeniu Grupy TENSE możesz zaufać.

Przekonaj się co powiedzieli nasi klienci o współpracy z Grupą Tense w zakresie pozycjonowania, Google Ads oraz Social Media.
firma budowlana
Firma budowlana

case

study

View more
sklep motocyklowy
Sklep motocyklowy

case

study

View more
sklep dekoracje
Sklep z dekoracjami

case

study

View more
firma produkcyjna
Firma produkcyjna

case

study

View more
biuro podróży
Biuro podróży

case

study

View more
poradnia psychologiczna
Poradnia psychologiczna

case

study

View more
drew home
wycieczki po islandii
naklejkomania
balusteel
inzpiro