Historia sukcesu kampanii marketingowej prowadzonej dla organizatora wycieczek

Asgard to rodzinna firma zajmująca się kompleksową organizacją niezapomnianych wycieczek na Islandię, podczas których uczestnicy poznają jej piękno, niepowtarzalną kulturę i codzienny rytm życia ludzi. W bogatej ofercie znajdują się zarówno krótkie, jak i kilkutygodniowe wyprawy oraz indywidualne wycieczki z trasami wybranymi przez turystów. Bogate doświadczenie pozwala zagwarantować klientom źródło oryginalnych pomysłów na wycieczki po Islandii.

CEL: Zbudowanie silnej, rozpoznawalnej w Internecie marki oraz pozyskanie ruchu na stronie.

Wnikliwa analiza witryny internetowej klienta

Witryna posiadała sporo błędów optymalizacyjnych. Jednym z nich było nagminne występowanie duplikatów treści pochodzących z automatycznie generowanych podstron-bliźniaków. To jednak początek wyzwań, z którymi musieli uporać się specjaliści SEO. Serwis posiadał wiele innych ograniczeń – przykładowo nie było możliwości utworzenia standardowych adresów URL. Niestety są to efekty uboczne kreatora WIX, w którym powstała witryna.

Dobór słów kluczowych do potrzeb klienta

Dokładne rozeznanie w branży wycieczkowej nasunęło wniosek, że w tym przypadku najlepiej sprawdzą się frazy kluczowe, takie jak: „wczasy na Islandii”, „wyjazd do Islandii” lub „wycieczki do Islandii”. Był to wybór oczywisty, a jednocześnie trafny.

Po konsultacjach z klientem ustalono, że zdecydowana większość osób poszukująca wycieczek nie ma konkretnych oczekiwań i ściśle określonego regionu w Islandii, do którego pragnie się wybrać. To tworzy doskonałą szansę na prezentację oferty firmy Asgard i potwierdza właściwy dobór fraz kluczowych.

Optymalizacja strony pod kątem wyrażeń

Brak możliwości pełnej optymalizacji witryny ze względu na ograniczenia techniczne nie zniechęcił zespołu do rozbudowy serwisu. Skupiono się przede wszystkim na wdrożeniu unikalnych, interesujących tekstów, które miały być pomocne w zbudowaniu spójnego wizerunku, a także wyróżnieniu oferty klienta wśród konkurencji. Oczywiście treści te zostały zoptymalizowane pod kątem SEO.

Działania Grupy TENSE zostały również wsparte przez klienta, który jest ekspertem w swojej dziedzinie i doskonale zdawał sobie sprawę, że odpowiednio zoptymalizowane treści w witrynie są kluczem do sukcesu. Dział Copywritingu otrzymywał od niego cenne rady i mógł liczyć na pomocne sugestie, dzięki którym udało się stworzyć treści, które realnie przyczyniają się do rozwoju firmy.

Wspólną pracą zespołową zbudowano wartościową i atrakcyjną dla użytkowników stronę, a było to możliwe dzięki:

  • zadbaniu o właściwe nazewnictwo podstron (title),
  • optymalizacji treści i nagłówków,
  • udoskonaleniu sekcji head,
  • poprawie kodu strony oraz optymalizacji linków wewnętrzych.

Pozyskiwanie linków zewnętrznych

Na początku istotną kwestią było wzmocnienie wizerunku marki i dotarcie do większej grupy odbiorców, dlatego linkowanie było prowadzone tylko i wyłącznie z wysokiej jakości stron o podobnej tematyce (związane z turystyką).

W pewnym momencie zaskakująca okazała się automatyczna zmiana wszystkich adresów URL w witrynie, która nastąpiła nagle i zupełnie bez żadnego ostrzeżenia. Był to efekt aktualizacji problemowego już wcześniej skryptu WIX. Aby utrzymać wypracowane wyniki, specjaliści SEO musieli więc ujednolicić adresy URL witryny, a następnie zastosować właściwe przekierowania dla wcześniej linkowanych podstron. Stałe monitorowanie działań i szybka reakcja w sytuacji kryzysowej sprawiły, że klient nie stracił wypracowanych efektów, a co więcej, w niedługim odstępie czasu uzyskał pozycję lidera w swojej branży i zbudował silną, rozpoznawalną markę.

Jakie efekty osiągnięto za sprawą prowadzonych działań pozycjonujących stronę?

semstorm wykres wycieczki do islandii

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

Przedstawiony powyżej przykład pokazuje, jak dzięki odpowiedniej optymalizacji strony internetowej możemy wesprzeć swój biznes, a ponadto dotrzeć do nieograniczonej liczby klientów w całej Polsce. Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel – zespół fachowców pomoże Ci go osiągnąć. O pozycjonowaniu wiedzą oni wszystko i stale poszerzają zdobyte umiejętności, aby szybko reagować na zmiany w dynamicznej branży marketingu internetowego.

Źródło: https://www.grupa-tense.pl/case-study/wycieczkidoislandii-com/

Przekonaj się co powiedzieli nasi klienci o współpracy z Grupą Tense w zakresie pozycjonowania, Google Ads oraz Social Media.
firma budowlana
Firma budowlana

case

study

View more
sklep motocyklowy
Sklep motocyklowy

case

study

View more
sklep dekoracje
Sklep z dekoracjami

case

study

View more
firma produkcyjna
Firma produkcyjna

case

study

View more
biuro podróży
Biuro podróży

case

study

View more
poradnia psychologiczna
Poradnia psychologiczna

case

study

View more
drew home
wycieczki po islandii
naklejkomania
balusteel
inzpiro